Wspaniałe wejście w kalendarzową wiosnę !

Marzec. Dzień przed pierwszym, kalendarzowym dniem wiosny. Powoli wchodzimy w ciepły i radosny okres otaczającej nas aury. Równie ciepło i radośnie dzień spędzili nasi najmłodsi adepci Klubu Sportowego "Unia" Turza Śląska.
W rozegranym turnieju na hali, którego gospodarzem był zespół KS Świerklany, daliśmy pokaz siły, odwagi i waleczności. Dzięki temu zaliczając jedynie jedną porażkę, jeden remis i pięć zwycięstw, osiągamy upragniony sukces, wygrywając cały turniej. Ale może od początku...

Zaczęło się perfekcyjnie. Składne akcje, dbanie o asekurację i odpowiedzialność za swoją pozycję, do tego duża wymienność podań i niezwykle twórczy pomysł na grę poszczególnych zawodników. Już w pierwszym spotkaniu, gdzie podejmowaliśmy Iskrę Pszczyna, gramy na zero z tyłu dzięki bramkarzowi, Michałowi Mucha. W ciągu 2 minut zadajemy dwa bolesne ciosy drużynie przeciwnej. Pierwszy "prawy sierpowy" wymierzył Marcin Kłosok a chwilę później "lewym podbródkowym" przeciwnika dobił Konrad Lis, umieszczając futbolówkę w świetle bramki. Sytuacji do zdobycia kolejnych goli było zdecydowanie więcej, lecz słupek aż trzykrotnie uchronił rywali od utraty bramki.
W kolejnym spotkaniu niestety noga nam się powinęła. Przegrywamy mimo ogromnej przewagi z Winners Gołkowice 0:1. Błąd w kryciu przy rzucie rożnym skrzętnie wykorzystał napastnik Gołkowiczan a my mimo ciągłych ataków nie potrafimy wykorzystać swoich okazji. Porażka oznacza kalkulacje, gdyż taka jest formuła turniejowa. Zawodnicy postanowili nie przegrać żadnego spotkania do końca turnieju i udaje im się to. W trzecim spotkaniu ze świetnie dysponowanym Górnikiem Boguszowice wygrywamy 3:0, jednak nie przyszło to tak łatwo. Genialną robotę w obronie wykonał popularny w drużynie "Thiago" czyli Jakub Mucha. Kuba dwoił się i troił a efektem jest drugie w tym turnieju czyste konto z tyłu. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu wynik meczu otworzył Marcin Kłosok a dwa kolejne trafienia dołożył "Kondzio", najmłodszy i najmniejszy w drużynie napastnik.
Na półmetku rozgrywek nasza zdobycz wynosiła 6 punktów. Kolejne 2 mecze rozgrywamy z rywalami zza miedzy, MKP Odrą Centrum Wodzisław I i II. Z MKP I wygrywamy aż 7:0. Bramki zdobywali Kłosok x3 (w tym 2 bezpośrednio z rzutów wolnych) po jednym trafieniu dołożyli również kapitan zespołu Kuba Mucha oraz Konrad Lis, Patryk Adamczyk i Igor Rek. Ten ostatni był motorem napędowym zespołu, raz po raz obsługując kolegów fantastycznymi piłkami. Z MKP II wygrywamy 6:0 a popis swoich umiejętności po raz kolejny dała para Kłosok - Lis. Marcin kończy spotkanie z 4 bramkami na koncie a Kondzio z 2 bramkami. A więc 12 punktów i mecz z gospodarzami na sam koniec.
Jak łatwo jest się domyślić, zwycięstwo w tym meczu daje nam pierwsze miejsce, jednak Świerklany tak łatwo skóry nie sprzedały. Już na samym początku spotkania "Thiago" daje nam prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, na naszego gola szybka odpowiedź gospodarzy i mamy 1:1. Jednak Unici poddenerwowani tą bramką ruszają do przodu i trzema podaniami wychodzą na dogodną pozycję. W sytuacji sam na sam znajduje się Igor Rek, który łapie bramkarza na wykroku i delikatnym, precyzyjnym strzałem wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. Niestety brak koncentracji sprawił, że na minutę przed końcem po groźnej kontrze zawodników KS-u możemy zapomnieć o 3 punktach. Remis 2:2.

Wynik ten oznaczał, że musieliśmy poczekać na końcowy werdykt do meczu Ks Świerklany vs Górnik Boguszowice bowiem to od wyniku tego spotkania zależała nasza końcowa lokata. Po pełnym emocji meczu gospodarze wygrali 1:0 a to oznaczało, że UNIA TURZA ŚLĄSKA stanie jako ostatnia pośród dekorowanych drużyn, odbierając zasłużony puchar, dyplom i złote medale za pierwsze miejsce.

Warto dodać, że Michał Mucha przepuścił tylko 3 bramki podczas całego turnieju (6 meczów) a najlepszym strzelcem został Marcin Kłosok. WIELKIE GRATULACJE :)

Wyniki naszej drużyny:

Unia 2:0 Iskra Pszczyna
Unia 0:1 Winners Gołkowice
Unia 3:0 Górnik Boguszowice
Unia 7:0 MKP Odra Centrum I
Unia 6:0 MKP Odra Centrum II
Unia 2:2 KS Świerklany

Strzelcy:

Marcin Kłosok - 9x
Konrad Lis - 6x
Igor Rek - 2x